ÎNDEMN LA RUGĂCIUNE PENTRU PRUNCUL FILIP BANU DIN PAROHIA NOASTRĂ

Vă îndemn cu toată inima să ne rugăm pentru micuțul Filip Banu din parohia noastră, care se află la terapie intensivă în Stokcholm din cauza unei răceli cu complicații. A fost dus cu elicopterul de urgență la Stockholm și conectat la un plămân extern, cu ajutorul lui Dumnezeu starea lui fiind acum ameliorată.

Este nevoie însă de rugăciune din partea tuturor pentru sănătatea lui și pentru întărirea părinților lui, Gabriel și Valeria Banu, greu încercați în aceste zile. Să spunem cu toții Paraclisul Maicii Domnului zilele acestea pentru ei sau orice rugăciune aveți răgazul și dorința, pentru ca să se milostivească Dumnezeu asupra micuțului Filip! Domnul să îi ajute și să răsplătească tuturor osârdia și iubirea! Doamne, ajută!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s