Sărbătorirea Hramului Parohiei noastre, „Înălțarea Sfintei Cruci”, 14 septembrie 2022

Cu mila Domnului, cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Preasfințitului Părintelui nostru Episcopul Macarie al Europei de Nord, ne vom bucura de sărbătorirea hramului parohiei noastre, „Înălțarea Sfintei Cruci”, în ziua de prăznuire, miercuri, 14 septembrie 2022.

Sunteți cu toții bineveniți și este de mare folos să ne pregătim mai cu seamă
sufletele pentru cinstirea Sfintei Cruci și să ne împărtășim cu Sfintele Taine.
Așadar, vă aștept cu dragă inimă pe toți cei care doriți să vă spovediți, să veniți fie duminică, 11 septembrie, la capela Tegnér, între orele 8.30-9.30, unde avem de obicei Sfânta Liturghie, fie în dimineața zilei de 14 septembrie, la Högstorps kyrka, unde vom săvârși Sfânta Liturghie de hram.

Adresa bisericii în care vom săvârși Sfânta Liturghie de hram, în data de 14 septembrie, între orele 8.30-13.00, este:

Högstorps kyrka,
Orrvägen 13, 352 42
Växjö


Cu nădejde în lucrarea Domnului spre mântuirea tuturor,
Preot Laurențiu Drăghicenoiu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s