Puterea Sfintei Cruci să fie cu noi toți!

Puterea Sfintei Cruci să fie cu noi toți! Mulțumim tuturor pentru bucuria de a fi împreună în ziua Praznicului Înălțării Sfintei Cruci și de a o cinsti în primul rând prin Mărturisire și împărtășirea de Sfintele Taine. Domnul să răsplătească tuturor osteneala și iubirea cu care și-au jertfit din timp și au urmat îndemnul lui Hristos de a fi cei dintâi prin slujirea celorlalți! Ne-am bucurat de împreună-rugăciunea Părintelui Andrei-Valerian Dănilă de la Kalmar și a familiei sale. Fără a avea intenția sau posibilitatea de a face un eveniment de amploare din motive subiective, Domnul a rânduit totuși, prin purtarea de grijă și binecuvântarea Părintelui Episcop Macarie al Europei de Nord, să avem parte de un festin duhovnicesc aparte și de o agapă mai mult decât îndestulătoare pentru o zi de post :).

Ne-am rugat și pentru micuțul Filip Banu, greu încercat în aceste zile și îi mulțumim Domnului că acum, din încredințarea părinților săi, am aflat că nu mai este la terapie intensivă și că se reface cu nădejde spre bine. Să nu încetăm să îl mai pomenim în rugăciuni în aceste zile pentru statornicia stării sale în bine.

Domnul să ne ajute în continuare pe calea dobândirii Împărăției Cerurilor și, prin aceasta, să dobândim și adăugarea celor cu adevărat de folos nouă tuturor!

Cu bucurie și îmbrățișare în Domnul,
Preot Laurențiu Drăghicenoiu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s