Mulțumiri și noutăți legate de slujire – Sfântul Sigfrid de Växjö, Luminătorul Suediei

Doamne, ajută tuturor! Mulțumim lui Dumnezeu și tuturor care ne-au fost alături cu rugăciunea și cu fapta în această perioadă mai delicată din viața noastră. Am simțit cu adevărat semnificația cuvintelor „frați creștini”, simțindu-vă pe toți ca pe niște membri ai familiei, ca fiind de-un Sânge și-un Trup în Domnul nostru Iisus Hristos. Nu este puțin lucru și nădăjduiesc să vă răsplătească Domnul după iubirea Lui care, iată, strălucește în inima fiecăruia dintre frățiile voastre, și aduce unire întru fapta, gând bun și mai ales în rugăciune!
Mulțumindu-vă din inimă, nădăjduiesc să ne întâlnim cât de curând în slujirea Sfintelor Taine. Aceasta depinde deocamdată de evoluția recuperării sistemului meu nervos, care ia timp. Cu mila Domnului și cu lucrarea Sfântului Haralambie am fost externat și, la indicațiile medicale, trebuie să mă reacomodez mai întâi cu spațiul familial și apoi și cu familia extinsă sufletește, pe care o constituiți fiecare dintre dumneavoastră, de-o credință și o rugăciune în Domnul.

Până când voi putea sluji, va veni Părintele Călin Dumitru Cârmaciu în această duminică, pe 13 februarie, căruia îi mulțumim din suflet pentru jertfa și iubirea în Domnul, mai cu seamă pentru faptul că va săvârși împreună cu frățiile voastre Sfânta Liturghie în apropierea sărbătoririi Sfântului Sigfrid de Växjö, Luminătorul Suediei (15 februarie), unul dintre ocrotitorii parohiei noastre. Mulțumim și Părintelui Andrei de la Parohia din Kalmar pentru ajutorul cu dragă inimă în slujirea de până acum.

Vă vom ține la curent cu programul slujirii în funcție de evoluția recuperării în perioada următorare.

Cu mulțumire din inimă și nădejde în Domnul Iisus Hristos spre tot binele,
preot Laurențiu Drăghicenoiu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s