Candela de duminică nr. 46/6.12.2020

Slavă Domnului pentru toate! LA MULȚI ANI tuturor care purtați numele Sfântului Ierarh NICOLAE! La mulți ani Alexandru-Nicolae, dnei Nicoleta și tuturor celor din familiile care au sărbătoriți printre cei dragi! 
Aducem mulțumiri tuturor pentru împreună rugăciunea și slujirea în condiții de restriște, dar cu inima mare și cu dorința de a dărui și a se dărui sufletește pentru Domnul și pentru ceilalți! Mulțumim dlui Mihai și dnei Iuliei Mira, dnei Adelina, dlui Doru și dnei Iustina și tuturor celor care s-au străduit să ofere bucurii celor mici și mari deopotrivă, fie prin daruri, fie prin efortul de a ajuta pentru creșterea bucuriei întrei noi toți, cei care alcătuim familia noastră duhovnicească. Domnul să vă răsplătească și să vă bucure!

Atașăm și numărul de azi al Candelei de duminică, în care găsiți cuvântul de binecuvântare al Părintelui nostru Episcop Macarie despre găsirea și păstrarea roadelor vieții duhovnicești în această perioadă de nevoință, cuvântul preotului din editorial despre Evanghelia zilei și readucerea în atenția dumneavoastră a cărții de colorat pe care o puteți găsi GRATUIT pe site-ul episcopiascandinavia.se. 

De asemenea, în paginile foii noastre parohiale, găsiți un mic rezumat al vieții Sfântului Nicolae, detalii despre mâna dreaptă a Sfântului Nicolae ce se află în centrul Bucureștiului și câteva detalii despre viața Sfintei Filofteia de la Curtea de Argeș, sărbătorită pe 7 decembrie, extrase din Patericul românesc al Părintelui Ioanichie Bălan. 

Să dea Domnul tuturor ajutor, bucurie și sănătate deplină!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s