Candela de duminică nr. 44/22.11.2020

Slavă lui Dumnezeu pentru toate! Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru că am avut bucuria Sfintei Liturghii împreună în această duminică, înainte de noile restricții care vor fi puse în aplicare începând cu data de 24 noiembrie. 

Aceste noi restricții se referă la limitarea participării la evenimentele publice la 8 persoane. Ne vom conforma cu grijă, întrucât este vorba de o lege cu repercusiuni juridice și penale și nu doar o recomandare, și vom face tot posibilul să putem trece cu nădejde și folos duhovnicesc prin această perioadă, participând pe rând, în diferite intervale orare, după cum ne-am sfătuit împreună duminică. Vom face cunoscută modalitatea de înscriere în zilele următoare pe site și facebook. 

Atașăm foaia noastră parohială în care găsiți îndemnul părintesc și de mărturisire al Părintelui Episcop Macarie de a ne aduce copiii la Sfânta Împărtășanie, cum putem și cât mai putem, cuvântul preotului din editorial referitor la Evanghelia zilei, comentarii ale Sfinților Părinți la Evanghelia Praznicelor închinate Maicii Domnului și viața Sfintului Antonie de la Iezerul Vâlcii, precum și a Sfintei Mare Mucenițe Ecaterina. 
Nu uitați nici de Biblia pentru copii pe care o puteți primi gratuit la cerere pentru cei mici, din partea Preasfințitului Părinte Macarie, scriind la adresa: biblia@episcopiascandinavia.se

Domnul să ne ajute tuturor spre bucurie și folos în toate!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s