RESTRICȚIE – MAXIM 2O DE PERSOANE IN INTERIORUL BISERICII

Iubiți credincioși, iată că o dată cu începerea postului a venit și vremea încercărilor. Așa cum am spus de multe ori, dăm slavă lui Dumnezeu pentru că am putut sluji până acum fără restricții semnificative, spre deosebire de alte biserici din alte țări sau de la noi din țară.

Am primit din partea administrației Svenska Kyrkan înștiințarea că, începând de duminică, 15 noiembrie 2020, numărul maxim de persoane în interiorul bisericii nu poate depăși 20 de persoane, cu respectarea distanței sanitare. Întrucât suntem chiriași ai proprietății lor, va trebui să respectăm acest lucru dacă ne dorim să avem Sfânta Liturghie și în viitor în această capelă. Cel mai probabil, în această situație vom săvârși și slujba Nașterii Domnului și a Botezului Domnului, dar vom vedea cum evoluează lucrurile în timp.

De asemenea, nu vom mai putea face agape (masa frățească de la Sfârșitul Liturghiei din prinoasele aduse spre binecuvântare) până la înlăturarea restricțiilor.

Pentru Sfânta Spovedanie, vă rog să mă anunțați în prealabil la tel. 0761 054 109, pentru a putea gestiona împreună numărul de participanți la sfintele slujbe. Firește, toată lumea este binevenită întotdeauna, cu mențiunea că va trebui să ne organizăm cu grijă în spațiul pe care îl avem la dispoziție.

Aceste lucruri ne întristează, într-adevăr, pentru că bucuria noastră de a fi împreună în numele Domnului ne este limitată, dar nădăjduim că Domnul ne va lumina și îndruma spre tot binele!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s