Candela de duminică nr. 38/11.10.2020

Să ne rugăm Domnului pentru orice încercare din viața noastră și mai ales pentru că se apropie cinstirea Sfintei Cuvioase Parascheva, să ne rugăm pentru întristările celor mult încercați în țară și în întreaga lume.

Găsiți în foaia parohială din aceasta duminică îndemnul Preasfințitului Părinte Macarie la iubire față de toți cei suferinzi, editorialul preotului referitor la Evanghelia zilei, câteva cuvinte despre Duminica Sfinților Părinți de la Sinodul al VII-lea Ecumenic – referire la iconoclasm, anume lupta împotriva icoanelor de acum 1200 de ani – precum si rugăciunea către Sfânta Cuvioasă Parascheva pentru potolirea urii și a cerbiciei celor care hulesc cinstirea sfinților, a Preasfințitului Părintelui Episcop Macarie, iată, atât de actuală astăzi.

Domnul să vă dea bucurie în toate cu pace și folos duhovnicesc!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s