Candela de duminică nr. 35/20.09.2020

Mulțumim Domnului pentru toate și mulțumim dimpreună tuturor care au înălțat rugăciuni în împreună-slujirea din această duminică! Domnul să vă bucure pe fiecare în parte și să ne dea tuturor puterea de a ne duce crucea, pe care Domnul ne-a dat-o pentru a răstigni pe ea toate neputințele noastre!

Vă îndemnăm spre lecturarea foii noastre parohiale din această duminică, în care găsiți cuvânt de binecuvântare și folos al Preasfințitului Părinte Episcop Macarie, de a cărui prezență și slujire ne-am bucurat săptămâna trecută la hramul parohiei noastre. Pe lângă editorialul preotului despre Evanghelia zilei, găsiți pe larg și detalii despre desfășurarea hramului din duminica anterioară. De asemenea, puteți citi și despre icoana Maicii Domnului Grabnic Ascultătoarea, a cărei copie se găsește la biserica parohiei din Oslo – cinstirea acesteia din urmă făcându-se în episcopia noastră în această duminică.

Domnul să vă aducă pace și putere în iertare și binecuvântare!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s