Candela de duminică nr. 31/23.08.2020

Slavă Domnului pentru toate! Mulțumim tuturor celor prezenți în împreună rugăciune la Sfânta Liturghie, Domnul să ne bucure pe toți și să se milostivească asupra tuturor cu binecuvântarea Sa, spre iertare de păcate, sănătate sufletească și trupească și bucurie în toate!

Domnul să miluiască și noua botezată prunca Adele-Maria, bucurie și binecuvântare întregii familii, nașilor și tuturor celor prezenți la marea taină a Sfântului Botez!

Atașăm foaia parohială de astăzi în care găsiți, pe lângă cuvântul de binecuvântare al Episcopului nostru, Preasfințitul Părinte Macarie, și pe lângă cuvântul preotului din editorial, rezumarea scripturistică și istorică al praznicului Tăierii Capului Sfântului Ioan Botezătorul, de sâmbăta viitoare, când va fi și post. De asemenea, găsiți și cuvinte minunate ale Sfântului Pimen cel Mare, pe care îl prăznuim joi, 27 august, de mare folos pentru cei care iubesc înțelepciunea părinților Patericului.

Spor cu bucurie și ajutor de la Domnul în toate!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s