Candela de duminică nr. 32/30.08.2020

Mulțumim Domnului pentru o bucuria a ne ruga și împărtăși împreună la Sfânta Liturghie de darurile sfințitoare ale Duhului Sfânt!

Cu bucurie anunțăm că vom avea VIZITA PASTORALĂ A PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE AL EUROPEI DE NORD peste două săptămâni, în ziua de duminică, pe 13 septembrie, când vom prăznui împreună „Înălțarea Sfintei Cruci”, hramul parohiei noastre. Va fi un minunat prilej de a ne bucura de slujirea, binecuvântarea și cuvântul de învățătură al ierarhului nostru. Vă așteptăm cu bucurie!

LA MULȚI ANI tuturor celor care poartă numele Sfântului Alexandru, printre sărbătoriții de astăzi de la biserică numărându-se și Alexandru-Nicolae, fratele lui Răducu pe care l-am sărbătorit acum două săptămâni. Domnul să vă dăruiască tuturor sănătate și bucurie în toate!

Atașăm și foaia parohială din această duminică în care nădăjduim să găsiți folos și bucurie duhovnicească!

O săptămână cu împliniri binecuvântate tuturor!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s