Candela de duminică nr. 29/9.08.2020

Mulțumim Domnului pentru bucuria de a ne împărtăși împreună de Sfintele Taine și de a ne ruga la Sfânta Liturghie pentru credință neclintită și izbăvirea din toate valurile tulburi ale acestei lumi. 

Am cinstit astăzi pe Sfântul Apostol Matia, de aceea l-am sărbătorit și pe Mattias, micul și statornicul ajutor al Sfântului Altar: La mulți ani cu sănătate, bucurie și împliniri binecuvântate alături de întreaga familie!🎉

Atașăm și foaia parohială de astăzi, cu îndemnurile Preasfințitului Părinte Macarie pentru curățirea minții și înmulțirea rugăciunii, cuvântului preotului din editorial cu privire la Evanghelia acestei duminici și un mic dicționar al termenilor referitori la Maica Domnului. 
De asemenea, găsiți și noua apariție în cadrul Bibliotecii de duminică, un ghid liturgic de mare folos, în care puteți citi rânduiala Sfintei Liturghii, semnificația acesteia și despre pregătirea pentru Sfânta Împărtășanie. 

O săptămână cu pace, bucurie și post cu folos tuturor!
Doamne, ajută!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s