Candela de duminică nr. 27/26.07.2020

Mulțumim Domnului și tuturor celor care s-au rugat împreună cu noi astăzi la Sfânta Liturghie, sărbătorind pe lângă sfinți și pe cei care și-au aniversat ziua de naștere în aceste zile, de la mic (Mattias) la mare (dna Maria Carpinișan) :)! La mulți ani și Domnul să vă bucure!

Vă prezentăm și numărul de astăzi al foii noastre parohiale, „Candela de duminică”, în care găsiți învățături din partea Episcopului nostru, Preasfințitul Părinte Macarie al Europei de Nord, cuvântul preotului din editorial și din îndemnurile pentru începutul Postului Adormirii Maicii Domnului, și câteva repere din viața Sfântului Mare Mucenic Pantelimon, doctorul fără de arginți – cu câteva povețe ale Părintelui Cleopa, legate de viața sfântului. 

Să aveți folos și bucurie de la Domnul!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s