Candela de duminică nr. 15/ 3.05.2020

Hristos a înviat! Găsiți mai jos foaia noastră parohială din duminica aceasta, cu aniversarea și binecuvântarea ierarhului nostru, precum și un gând de întărire pentru Duminica mironisițelor în editorial. 

De asemenea, dintre sfinții prăznuiți în aceste zile, amintim pe grabnic-ajutătorul Sfânt Efrem cel Nou, prăznuit la 5 mai care ajută celor în diferite dependențe sau în diferite suferințe. Redăm pentru pomenirea lui o mărturie despre ajutorul său, precum și o trimitere către citirea vieții sale și altor minuni săvârșite de el în ultimii ani pe site-ul doxologia.ro.

Domnul să vă aibă în pază și să vă dăruiască sănătate, bucurie și împliniri binecuvântate pentru rugăciunile sfinților Săi!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s