Duminică, 5 februarie, NU VOM SLUJI SFÂNTA LITURGHIE LA VÄXJO, pentru a participa la Sfânta Liturghie Arhierească la Nybro

Doamne, ajută tuturor! Duminică, 5 februarie, NU VOM SLUJI SFÂNTA LITURGHIE LA VÄXJO, pentru a participa la Sfântă Liturghie Arhierească de hram la parohia Kalmar, în capela parohiei din Nybro (Kyrkogårdsvägen 2, 382 32 Nybro).

Vă invităm, așadar, să răspundem cu dragă inimă invitației Părintelui Andrei Valerian și să ne bucurăm cu toții de binecuvântarea Preasfințitului Părinte Macarie, Episcopul Europei de Nord, și de împreună slujirea cu frații și surorile în Domnul care vor veni de aproape și de departe.

Cei care vă veți putea pregăti pentru Sfânta Împărtășanie, voi fi prezent de la 8.30 pentru a vă da binecuvântare sau a vă spovedi, la nevoie, după cum ne va permite timpul. 

Domnul să ne ajute tuturor!
Pr. Laurențiu Drăghicenoiu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s