Întâlnirea online din această săptămână în parohia noastră, azi la orele 19.00: PROPUNERI DE CURSURI PENTRU FORMARE CULTURALĂ – invitată dna Liliana Preda din București

HRISTOS A ÎNVIAT!

Întrucât ne aflăm în anul omagial dedicat de Patriarhia Română credincioșilor din străinătate, continuăm proiectele de apropiere de țară, de data aceasta prin propuneri de cursuri de formare culturală la care puteți participa online.

Atât pentru cei mari, care suntem departe de casă, dar și pentru cei mici, care uită din ce în ce mai mult elemente importante ale identității lor precum limba, istoria ori literatura română, mai ales în acești ani afectați de pandemie, legătura cu țara se poate face mai ales prin diferite activități educative care acum au loc și online.

De aceea, am ales în această zi, la ora catehezei noastre online din fiecare săptămână, să ne bucurăm de câteva propuneri și lămuriri din partea dnei Liliana Preda despre cursurile realizate la Fundația Calea Victoriei din București, cursuri la care putem participa acum toți cei care dorim, de la distanță, întrucât, în condițiile pandemiei, acestea se desfășoară și online.

Vă așteptăm cu drag la dialog pe platforma zoom a parohiei noastre:
https://us02web.zoom.us/j/81215509364

Meeting ID: 812 1550 9364

Să ne ajute Dumnezeu spre tot lucrul cel bun!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s