SE ÎMPLINESC 2 ANI DE LA TRECEREA LA CELE VEȘNICE A PĂRINTELUI MILICĂ VĂSUIANU

Astăzi se împlinesc doi ani de la trecerea neașteptată la cele veșnice a vrednicului de pomenire Părinte Milică Văsuianu, comemorare pe care din cauza restricțiilor nu am putut-o onora cum ne-am fi dorit, prin participarea unui număr cât mai mare de credincioși, după cum ne-a ajutat Domnul să împlinim anul trecut. Cu toate acestea, cei prezenți ne-am rugat cu toată inima la Sfânta Liturghie și la pomenirea de la slujba parastasului a părintelui, săvârșită o dată cu pomenirea Mitropolitului Bartolomeu Anania.

Mulțumiri prezbiterei Lucica-Elena Văsuianu pentru osteneală și jertfa de acum și din toată vremea, precum și tuturor care au venit cu inima și cu sufletul pline de recunoștință pentru pomenirea Părintelui Milică. Mulțumiri și tuturor celor care nu au putut ajunge din cauza restricțiilor ori a vremii, dar s-au alăturat în duh în rugăciune și pomenire. Domnul să răsplătească tuturor osârdia și dragostea!

Se cuvine să îl purtăm pe Părintele Milică în rugăciunea fiecăruia și să îl pomenim la Sfânta Liturghie în toată vremea. Lucrarea pe care a desfășurat-o pentru Hristos și pentru oameni a rămas în inimile tuturor celor din parohie și nu numai. Dumnezeu să îl odihnească și să îi facă veșnică pomenirea!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s