RELUAREA SLUJIRII SFINTEI LITURGHII ȘI PARASTAS PENTRU MITROPOLITUL BARTOLOMEU ȘI PENTRU PĂRINTELE MILICĂ VĂSUIANU

Doamne, ajută tuturor! În primul rând Domnul să vă răsplătească gândurile bune și rugăciunile! Întrucât am făcut și testul covid, care a ieșit negativ, cu ajutorul lui Dumnezeu ne putem reîntâlni în slujire începând de duminică, 31 ianuarie.

Pe lângă slujba Sfintei Liturghii, vom avea și parastasul pentru vrednicul de pomenire Mitropolit Bartolomeu Anania. De asemenea, se va face pomenirea de 2 ani a Părintelui Milică Văsuianu, purtat in inimi de atâția membri ai parohiei noastre și nu numai.

Luând aminte la limitările impuse de lege (8 participanți în afară de preot și cântăreț), este bine să încercăm să ne conformăm cu dragă inimă, pentru a ne putea bucura de slujire în spațiul închiriat de la Svenska Kyrkan și în viitor.

Să ne rugăm Sfinților Trei Ierarhi să ne lumineze și să ne ajute tuturor, în slujire lui Dumnezeu, în familie, în activitățile de zi cu zi și în sfințirea vieții fiecăruia dintre noi!

Acatistul Sfânților Trei Ierarhi:
https://doxologia.ro/ceaslov/acatiste/acatistul-sfintilor-trei-ierarhi-vasile-cel-mare-grigorie-teologul-ioan-gura-de-aur

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s