Candela de Duminică nr. 49/27.12.2020

Slavă lui Dumnezeu pentru toate! Domnul să ne bucure și să ne lumineze pe toți în toată vremea! LA MULȚI ANI tuturor care poartă numele sfinților prăznuiți în aceste zile, Domnul să vă bucure și să îndrume spre tot lucrul cel bun! Vă atașăm foaia noastră parohială din această duminică în care găsiți mesajul de Nașterea Domnului al Părintelui nostru Episcop Macarie Drăgoi, cuvântul preotului din editorial și câteva învățături despre Sfântul Mucenic și Arhidiacon Ștefan și despre Praznicul Tăierii Împrejur a Domnului și despre Sfântul Vasile cel Mare. Să ne ajute Dumnezeu tuturor să fim mai buni și astfel să facem și anul care vine mai bun pentru noi și pentru cei din jurul nostru!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s