Candela de duminică nr. 48/20.12.2020

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!
Vă atașăm foaia noastră parohială „Candele de Duminică” din acestă duminică, în care găsiți în întregime Pastorala la Nașterea Domnului a Părintelui nostru Episcop Macarie al Europei de Nord. De asemenea, puteți citi editorialul preotului în legătură cu Evanghelia zilei, programul slujbelor pentru Sfintele Sărbători și un comunicat al Patriarhiei Române în legătură cu vaccinurile anunțate în mass media, o chemare la moderație și discernământ în toate aspectele, prin purtătorul de cuvânt al Patriarhiei Române, dl. Vasile Bănescu.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s