MĂSURI PRIVIND RESTRICȚIA DE 8 PERSOANE LA SFINTELE SLUJBE

Cu ajutorul lui Dumnezeu nădăjduim să trecem cu bine și folos duhovnicesc prin încercările vremurilor noastre. Iată că, pentru o perioadă, suntem limitați la numărul de 8 persoane la sfintele slujbe, aceasta fiind o lege și nu o recomandare, ca până acum. Desigur trebuie să păstrăm igiena și distanța sanitară recomandate de autorități.

De aceea, ne vom strădui ca nimeni să nu fie lipsit de posibilitatea participării la Sfânta Liturghie, motiv pentru care vom pune în aplicare hotărârea luată împreună, anume de a vă anunța fiecare participarea și ora la care preferați să ajungeți în intervalul 9.30 – 12.30 la adresa de mail parohia.vaxjo@gmail.com sau prin mesaj la tel. 076-105 41 09.

Vom rândui o lista cu durata de timp alocată fiecărui grup potrivit preferințelor, care poate varia în funcție de numărul de credincioși anunțați. 

Pentru Sfânta Spovedanie vă rog să mă contactați la tel. 076-105 41 09.

Domnul să ne ajute tuturor spre a trece cu bine și folos prin aceste încercări și să avem bucurie și împlinire prin lucrarea Lui sfințitoare!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s