Candela de duminică nr. 36/27.09.2020

Mulțumim Domnului pentru toate, căci celor care mulțumesc li se înmulțește darul și harul! Mulțumim tuturor pentru împreuna-slujire la Sfânta Liturghie, Domnul să audă rugăciunea fiecăruia și să vă dăruiască după nevoie toate cele de trebuință, sufletești și trupești!

Vă aducem înainte și foaia parohială din duminica aceasta în care putem lua aminte la cuvântul Preasfințitului Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord despre îndreptare și cuvântul preotului din editorial cu privire la Evanghelia zilei. Găsiți și câteva cuvinte despre Sfântul Antim Ivireanul, precum și câteva îndemnuri ale sale, prin care să căutăm îndreptarea cu smerenie, în formulări care, deși păstrează forma arhaică, sunt într-o bună măsură valabile și astăzi.Nu uitați și de sărbătoarea Acoperământului Maicii Domnului de joi, 1 octombrie, despre care găsiți aici câteva detalii.

O săptămână binecuvântată, în pace și bucurie tuturor!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s