Candela de duminică nr. 21 / 14.06.2020


Doamne, ajută! Găsiți atașat numărul de săptămâna aceasta al foii noastre parohiale, oferită gratuit duminică tuturor celor prezenți la Sfânta Liturghie, în care vă puteți bucura de îndemnurile la statornicie în credință și în faptă ale Părintelui nostru Episcop Macarie, cuvântul de întărire din editorial și îndemnuri de mult folos duhovnicesc ale Sfântului Iustin Popovici, sărbătorit la 14 iunie. 

Astăzi începe Postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel, să aveți folos și binecuvântare în aceste două săptămâni în care suntem îndemnați să ne înfruptăm duhovnicește și să ne însănătoșim sufletul și trupul cu lucrarea lui Dumnezeu!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s