Candela de duminică nr. 20 / 7.06.2020 și suplimentul dedicat copiilor

Harul Duhului Sfânt pogorât astăzi să vă acopere de la mic la mare! 

Mulțumim din suflet pentru minunata prăznuire de astăzi, în care ne-am rugat împreună și ne-am împărtășit de lucrarea Duhului Sfânt la Sfânta Liturghie, la Vecernia plecării genunchilor – când am citit cele 7 rugăciuni de mare folos – și la pomenirea celor adormiți, Domnul să vă răsplătească râvna, răbdarea și bunăvoința!

Vă atașăm ediția de astăzi a Candelei de duminică, care, ca în fiecare duminică, au fost împărțite tuturor din biserică, în care găsiți cuvântul de mare folos al Părintelui Episcop Macarie, gândurile de întărire și îndemn duhovnicesc din editorial la acest Mare Praznic și câteva cuvinte despre Sfântul Luca al Crimeii, cu câteva cuvinte de folos ale lui despre creșterea copiilor. 

Și întrucât este și „Duminica Părinților și a Copiilor”, fiind prima duminică din luna iunie, conform hotărârii Sfântului Sinod din anul 2009, vă oferim și un supliment pentru copii în special, pe care părinții și bunicii îl pot folosi pentru a putea petrece un timp cu bucurie și folos duhovnicesc împreună cu cei mici. 

Domnul să vă binecuvinteze și să vă apere cu harul Său!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s