Candela de duminică nr. 19/31.05.2020

Hristos S-a înălțat! Vă atașăm cu drag Candela de duminică de astăzi, 31 mai 2020, care cuprinde cuvântul de binecuvântare al Preasfințitului Părinte Episcop Macarie în îndemnul de a urma calea deschisă de eroii neamului nostru, cuvântul de întărire din editorial, precum și câteva repere despre dumnezeirea Mântuitorului în această duminică în care pomenim pe Părinții de la Sinodul I Ecumenic. Mulțumim din suflet tuturor celor prezenți la biserică pentru împreună slujirea Sfintei Liturghii, precum și pentru întâlnirea în care am discutat statutul și organizarea asociației care va reprezinta parohia noastră în fața autorităților suedeze. Mulțumiri dimpreună și părintelui protopop Ovidiu-Theodor Băncilă pentru redactarea statutului și părintelui Horațiu Octavian Mureșan pentru ajutorul în completarea actelor!
Domnul să vă bucure și să aveți o săptămână binecuvântată în așteptarea Pogorârii Duhului Sfânt!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s