Taina Sfântului Botez

Pentru a înțelege mai bine cele ce se săvărșesc în Taina Sfântului Botez, precum și despre cele necesare pentru slujbă, vă rugăm să parcurgeți broșura de mai jos, realizată de Episcopia Europei de Nord, cu binecuvântarea episcopului nostru, Preasfințitul Părinte Macarie:

Vă oferim și o versiune adaptată în limba engleză:

English version
: To better understand the meaning of the Holy Sacrament of Baptism, and the necessary means for the service, please read the following brochure, made with the blessing of His Grace Macarie, the Romanian Bishop of Northern Europe:

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s