Despre slujire în data de 10 aprilie 2022

Doamne, ajută tuturor! Întrucât nu mă simt în putere pentru a putea sluji și în duminica aceasta, rămâne să ne întâlnim în slujire duminica viitoare, 10 aprilie 2022, cu mila Domnului, și pentru rugăciunile frățiilor voastre voi prinde putere în perioada următoare pentru a putea sluji și a vă fi alături și pentru Spovedanie, între orele 9.00-9.45.
Vă mulțumesc din inimă pentru tot gândul bun, toată rugăciunea și fapta, Domnul să vă răsplătească pe fiecare în parte, după nevoie!

Cei care aveți râvna și doriți să jertfiți din timpul și atenția zilnică pentru cele ale lui Dumnezeu, întrucât în aceste zile prăznuim pe Sfântul Ioan Scărarul, vă îndemn să citiți în fiecare zi câteva pagini din scrierea sa, „Scara”, pe care o găsiți la linkul de aici:


„Scara Dumnezeiescului urcuș”

Să aveți folos pentru însămânțarea gândurilor bune în minte spre rod bun în pacea și bucuria Domnului și spre toată lucrarea cea bună!

Cu îmbrățișare în Domnul,
preot Laurențiu Drăghicenoiu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s