Daruri de la copiii Centrului catehetic din Parohia Progresul din București

Mulțumim copiilor de la Centrul catehetic al Parohiei Progresul din București, care, la îndemnul Părintelui Iulian Slamna și prin truda dnei Mariana Grigoriu, ne-au bucurat cu mărțișoare, la începutul lunii martie, și acum, de Paști, cu lumânări pictate și alte daruri minunate.

Mulțumim și pentru întâlnirea online prin care ne-am cunoscut mai bine, atât între noi, cât și în ceea ce privește situația actuală, care ne aduce înainte tuturor atâtea provocări.

Ne bucurăm și pentru entuziasmul lor, atât pentru colaborarea dintre parohiile noastre, în acest an omagial dedicat românilor din străinătate, cât și pentru cele trimise de parohia noastră ca semn de recunoștință.

Domnul să răsplătească și să aducă bucurie tuturor, de la mic la mare!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s