Vizita și darul Preasfințitului Părinte Macarie pentru parohia noastră în Duminica Ortodoxiei

Slavă Domnului pentru toate! Mulțumim Preasfințitului Părinte Macarie al Europei de Nord pentru că, prin dania sa pentru parohia noastră, cerurile s-au deschis și Maica Domnului a coborât prin minunata sa icoana în mijlocul nostru, aducându-L pe Hristos în sufletele și în inimile noastre, ale tuturor! Icoana poartă numele „Cea cu Har Dăruită de la Växjö” și este realizată de pictorul Mihai Coman după modelul Keharitomeni (din limba greacă: Cea cu Har Dăruită) de la Mănăstirea Xenofont din Sfântul Munte Athos. Mulțumim tuturor pentru osârdia și jertfa pe care a făcut-o fiecare cu dragă inimă în toate cele necesare prăznuirii cu bună cuviință, Dumnezeu să primească și să vă binecuvinteze dimpreună cu familiile dumneavoastră și cu cei pe care îi purtați în inimă!Maica Domnului cu noi toți!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s