Duminica viitoare ne vom bucura de vizita pastorală a Preasfințitului Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord

Duminica viitoare, în Duminica Ortodoxiei, 21 martie 2021, ne vom bucura de vizita pastorală a Preasfințitului Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord. Și pentru că este Duminica Sfintelor Icoane, Preasfinția Sa ne va aduce în dar o icoană cu totul specială a Maicii Domnului, Cea cu Har Dăruită pictată în chip deosebit pentru parohia noastră de pictorul Mihai Coman din București. 

Pentru cei care doresc să primească Sfânta Împărtășanie în această zi cu slujire și binecuvântare arhierească, vă rog să veniți la spovedit după Sfânta Liturghie de mâine, 14 martie, începând cu ora 13.00.

Desigur, trebuie să ne îngrijim de respectarea restricțiilor în vigoare de fiecare dată, astfel încât să ne bucurăm cu toții de binecuvântarea Părintelui Episcop Macarie și de lucrarea sfințitoare a Domnului de la fiecare Sfântă Liturghie în bună rânduială. 

Domnul să ne ajute tuturor spre lucrul cel bun!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s