Candela de duminică nr. 52/17.01.2020

Slavă Domnului pentru toate! 

Vă atașăm foaia parohială din duminica aceasta, ce cuprinde binecuvântarea și îndemnul la prețuirea celor dragi a Părintelui nostru Episcop Macarie, cuvântul preotului din editorial și vieți ale sfinților prăznuiți în aceste zile. Se cuvine să îi felicităm pe cei care poartă numele acestora, mai cu seamă pe Părintele Episcop Macarie, pe care îl purtăm mereu în rugăciune, pentru prăznuirea Sfinților Cuvioși Macarie cel Mare și Macarie Alexandrinul pe 19 ianuarie, precum și pe cei pe care i-am sărbătorit si la Sfânta Liturghie, pe dna Antoaneta, pe Antonie și pe micul Anton. LA MULȚI ANI CU BUCURIE, SĂNĂTATE ȘI AJUTOR DE LA DOMNUL ÎN TOATE!

În paginile următoare găsiți de asemenea, pe lângă viața lor și cuvinte de învățătură și rugăciuni adresate lor, precum și noi întrebări și răspunsuri în rubrica „Micul catehism”. 

Să aveți bucurie și folos de la Domnul în toate!Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s