Candela de duminică nr. 51/10.01.2021

Mulțumim lui Dumnezeu pentru această perioadă binecuvântată a Marilor Praznice, pe care le-am sărbătorit împreună! Domnul să răsplătească tuturor credința, nădejdea și dragostea și să le înmulțească prin harul Duhului Sfânt!

Atașăm foaia parohială din aceasta duminică, care cuprinde cuvintele de învățătură ale Preasfințitului Părinte Episcop Macarie, vieți de sfinți prăznuiți în această săptămână, cuvântul Preafericitului Părinte Patriarh Daniel despre Anul omagial dedicat românilor din străinătate și o nouă rubrică, „Micul catehism” în care veți găsi de-acum înainte întrebări și răspunsuri din „Învățătura de credință creștin ortodoxă”, lucrare ce se găsește în întregime pe site-ul parohiei noastre (parohiavaxjo.se) la secțiunea „Cateheze”. 

Să aveți folos și bucurie de la Domnul în toate!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s