Candela de duminică nr. 41/1.11.2020

Mulțumim Domnului pentru toate și ne rugăm ca Domnul să vă răsplătească râvna pentru împreuna-rugăciune din această duminică atât la Sfânta Liturghie, cât și la pomenirea celor adormiți! Dumnezeu să-i pomenească pe toți și să-i așeze împreună cu drepții!

Vă atașăm și foaia parohială din duminica aceasta, ce conține binecuvântarea Părintelui nostru Episcop Macarie întru mărturisire, cuvântul preotului despre Evanghelia zilei, și câteva articole și îndemnuri pentru înnoirea noastră rânduiala bisericească. Dacă la catehezele online am discutat despre semnificația multor rânduieli, avem acum ocazia să ni le și însușim în parte, în mod practic. Este vorba despre deprinderea unor cântări ușoare, dar minunate, după tradiția noastră de veacuri în care au găsit folos duhovnicesc toți strămoșii noștri până la noi. Detalii găsiți mai departe în rândurile Candelei de duminică. 

Domnul să vă bucure și să vă întărească în credință, dragoste și nădejde!Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s