Candela de duminică nr. 39/18.10.2020

Mulțumim Domnului pentru toate, mai cu seamă pentru împreună-rugăciunea de la Sfânta Liturghie! Domnul să vă bucure și să umple pe fiecare cu harul Său!

Atașăm și foaia parohială de astăzi, în care găsiți cuvântul de binecuvântare al Părintelui Episcop Macarie întru îndemn la Cuminecare și la cinstirea sfinților cu credință, cuvântul preotului din editorial despre Evanghelia zilei și îndemnul la participarea la programul social al episcopiei noastre „Să îmbrăcăm un copilaș în prag de iarnă!”. De asemenea, întrucât astăzi este Sfântul Apostol și Evanghelist Luca, găsiți și un portret descriptiv al sfântului în introducerea la Evanghelia Sfântului Apostol Luca a vrednicului de pomenire Mitropolitul Bartolomeu Anania. 

LA MULȚI ANI tuturor care îi poartă numele Sfântului Apostol Luca! Multă sănătate și toate cele bune le dorim mai cu seamă lui Lucas-Daniel, pruncul care a suferit mult, dimpreună cu familia, dar care nădăjduim că este spre bine acum, și lui Luca, nepotul dnei Maria, cărora le ducem dorul de când dânsa a trebuit să plece în țară. Aceleași urări cu mult drag și lui Luca de la Lagan pe care însă nu l-am mai văzut de ceva vreme.

O săptămână plină de credință, dragoste și nădejde în Domnul!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s