Candela de duminică nr. 33/6.09.2020

Mulțumim lui Dumnezeu pentru împreună slujirea de duminică, în care ne-am rugat pentru noi înșine și pentru toți cei care îi purtăm în inimi. 

Așteptăm cu bucurie DUMINICA VIITOARE VIZITA PASTORALĂ A PĂRINTELUI EPISCOP MACARIE AL EUROPE DE NORD, la care suntem chemați cu mic pentru a lua binecuvântare și cuvânt de învățătură, la sărbătorirea hramului parohiei noștri, „Înălțarea Sfintei Cruci”. Să ne ajute Dumnezeu să avem prăznuire duhovnicească plină de bucuria Duhului Sfânt!

Domnul să vă bucure și să vă răsplătească osteneala, mai cu seamă pentru pomenirea dlui Radojica și a sorei Georgeta, pentru care s-au ostenit dna Aurelia, dimpreună cu cei dragi, precum și dna prezbiteră Lucica Elena. Domnul să pomenească și să răsplătească!

Marți, 8 septembrie, este Marele Praznic al Nașterii Maicii Domnului, să ne rugăm și să cinstim pe Maica Domnului pentru ajutorul pe care necontenit ni-l dăruiește în viața noastră și a celor dragi!

O săptămână cu bucurie și folos în toate! Doamne, ajută!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s