Candela de duminică nr. 23 / 28.06.2020

Doamne, ajută! Mulțumim Domnului și tuturor celor prezenți pentru bucuria slujirii împreună de astăzi! Ne-am rugat cu mult drag și pentru cei care nu au putut ajunge și pentru cei bolnavi. Să ascultăm îndemnul Mântuitorului de a ne încrede în purtarea Lui de grijă, nu pentru a fi nepăsători, ci pentru a ne îngriji de cele dumnezeiești înaintea celor materiale! 

Atașăm aici și numărul de astăzi al foii noastre parohiale „Candela de duminică”, în care veți găsi îndemnurile de mult folos ale Părintelui Episcop Macarie, cuvântul de întărire din editorial cu privire la pericopa din Evanghelia de astăzi, precum și introducerea Mitropolitului Bartolomeu Anania la cartea „Faptele Apostolilor” din Sfânta Scriptură, carte pe care vă recomandăm cu toată inima să o parcurgeți în aceste zile.

Sfinții Apostoli Petru și Pavel prăznuiți mâine, 29 iunie, și întregul Sobor al Apostolilor prăznuit poimâine, 30 iunie, să ne ajute tuturor cu spor în viață și în credință!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s