La mul╚Ťi ani de 1 Martie­čîĚ! Candela de duminic─â nr. 57/28.02.2021

O prim─âvar─â plin─â de pace, bucurie ╚Öi ├«mplinire sufleteasc─â tuturor domni╚Öoarelor ╚Öi doamnelor! Domnul s─â v─â ajute s─â fi╚Ťi prilej de bucurie celor dragi ╚Öi ├«ntregii lumi prin bun─âcuviin╚Ťa ╚Öi iubirea dumnezeiasc─â!

Duminica viitoare vom avea c├óte un m─âr╚Ťi╚Öor lucrat de copiii de la Parohia Progresu din Bucure╚Öti pentru doamnele ╚Öi domni╚Öoarele care vor putea ajunge la Sf├ónta Liturghie. Este o bucurie pe care ace╚Öti copii doresc s─â ne-o ofere ├«n Anul Omagial dedicat credincio╚Öilor rom├óni din diapora, printr-o colaborare ├«ntre parohia noastr─â ╚Öi cea din Bucure╚Öti, care va continua ╚Öi pentru Sfintele S─ârb─âtori de Pa╚Öti. Vom discuta ├«mpreun─â ce bucurie le vom putea face ╚Öi noi la r├óndul nostru ├«n perioada care va urma.

V─â ata╚Ö─âm ÔÇ×Candela de duminic─âÔÇŁ din aceast─â s─âpt─âm├ón─â, cu n─âdejdea c─â Dumnezeu v─â va da folos prin ├«nv─â╚Ť─âturile cuprinse ├«n ea. O prim─âvar─â minunat─â, cu ajutor ╚Öi spor ├«n via╚Ť─â ╚Öi ├«n credin╚Ť─â!Doamne, ajut─â!

Las─â un r─âspuns

Completeaz─â mai jos detaliile cerute sau d─â clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul t─âu WordPress.com. Dezautentificare /  Schimb─â )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul t─âu Facebook. Dezautentificare /  Schimb─â )

Conectare la %s